دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciencesبرگزاری دومین سمپوزیوم ملی روز جهانی گرافیک

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۹ | 

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان- انستیتو روانپزشکی تهران: دومین سمپوزیوم ملی روز جهانی گرافیک با ریاست دکتر منصور مهرنگار شنبه هشتم اردیبهشت سال جاری از ساعت 10 صبح در پردیس سینما گالری ملت و با همکاری دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان برگزار شد.
این سمپوزیوم با سه پنل اجرا شد: موضوع پنل اول: گرافیک و سلامت روان، موضوع پنل دوم: مطالعات بین رشته ای گرافیک و موضوع پنل سوم: مطالعات تخصصی گرافیک بود.
در پنل اول با موضوع گرافیک و سلامت روان، ابتدا دکتر امیرحسین جلالی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران که رئیس پنل هم بود در رابطه با خلاقیت؛ تعیین کننده سلامت یا اختلال روانی؟ صحبت کرد. دکتر محمود دهقانی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در رابطه با هنر و خلاقیت از منظر روانکاوی معاصر سخنرانی کرد و در پایان این پنل دکتر علی شهبازی از خلاقیت هنری از دیدگاه عصب شناسی سخن گفت.
این نشست مشترک بین حوزه هنر و بهداشت روان، به منظور ایجاد زمینه‌های لازم برای همکاری مشترک میان بخش بهداشت روان و نیز هنر در ارتقاء سلامت روان جامعه برگزار شد.
در پایان این نشست تخصصی بیانیه هیئت داوران مقالات توسط دبیر علمی قرائت شد و مراسم اهدای جوایز با ویکرد «تجلیل از پیشکسوتان و توجه جدی به جوانان این مرز و بوم در عرصه گرافیک ایران» انجام شد.
در بخش نمایشگاهی این سمپوزیوم نیز آثاری با موضوع کم آبی و خشکسالی که از موضوعات روز کشور است ارایه شد.

تهیه خبر: زهره راخ
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 363 بار   |   دفعات چاپ: 11 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر