دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

10 سپتامبر، روز جهانی پیشگیری از خودکشی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۶/۱۵ | 
10 سپتامبر، روز جهانی پیشگیری از خودکشی
به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان (انستیتو روانپزشکی تهران): امروز 19 شهریور، روزجهانی پیشگیری از خودکشی است.
با توجه به آمار بالای خودکشی و روند فزاینده آن در جهان، سازمان بهداشت جهانی و انجمن بین‌المللی پیشگیری از خودکشی، روز 10 سپتامبر را به عنوان روز جهانی پیشگیری از خودکشی نامگذاری کرده‌اند.
آنچه باعث این نامگذاری و به طور کلی ابراز نگرانی نسبت به پدیده خودکشی شده، این است که با توجه به افزایش بیکاری، فشارهای مالی و بحرانهای اقتصادی و همچنین بروز انواع اختلالات روانی از جمله اضطراب،‌ افسردگی، اعتیاد به مواد مخدر و الکل، احتمال خودکشی در افراد بیشتر شده و از طرف دیگر آمارهایی که از سوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان های بهداشتی کشورها منتشر می‌شود، نگرانی جهانی از میزان خودکشی جوانان و نوجوانان را افزایش داده است.
در کشور ما هم مانند سایر نقاط جهان، این روند نگرانی جامعه‌شناسان و آسیب‌شناسان اجتماعی را به همراه داشته و آنها نسبت به در نظر گرفتن راهکارهای مقابله با این مقوله هشدار می‌دهند.
امیدواریم که باتدابیر مفید مسئولان عرصه بهداشت روان آمار خودکشی در کشور عزیزمان روز به روز کاهش پیدا کند. یادمان باشد که خودکشی قابل پیشگیری و وظیفه همه است.
 
 


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 221 بار   |   دفعات چاپ: 20 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر