دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

مدیریت استرس شغلی، روشی موثر در روند ارتقاء سلامتی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۱۶ | 
مدیریت استرس شغلی، روشی موثر در روند ارتقاء سلامتی
دکتر اصغر نژاد مدیر گروه بهداشت روان دانشگاه، مدیریت استرس شغلی را روشی موثر در روند ارتقاء سلامتی افراد معرفی کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: دکتر علی اصغر اصغر نژاد مدیر گروه بهداشت و روان دانشگاه در خصوص کنترل و مدیریت استرس بویژه در محیط های کاری عنوان کرد: جوهره زندگی افراد، ارتباطات میان فردی است .
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: با توجه به اینکه ارتباطات سالم جزء الزامات زندگی است، استرس به عنوان یک عامل منفی بر ارتباطات افراد تاثیر می گذارد.
دکتر اصغر نژاد ضمن اشاره به نوع واکنش در بحث و تنش ها گفت: زمانی که افراد در محیط کار با شرایط استرس زا روبرو می شوند و حاضر به مذاکره دوستانه نیستند، تبعات آن به صورت بیماری (افزایش فشارخون، سردرد، زخم معده، آسم و ...)، افزایش فشار روانی، اختلال در انجام فعالیت روزانه و افت کارایی افراد ظاهر می شود .
وی افزود: طبق تحقیقات جامعی که در خصوص عدم رضایت کارکنان انجام شده است، مشکل ارتباطات بین فردی جزء اصلی ترین عامل نارضایتی افراد اعلام شده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه تصریح کرد: وقتی افراد در محیط کار با شرایط تنش زا روبرو می شوند، باید سعی نمایند از طریق ایجاد فضای دوستانه مذاکره و نسبت به برقراری ارتباط سالم هوشیار باشند که البته این نیازمند مدیریت مشارکتی مسئولین واحدهای کاری است.
دکتر اصغر نژاد ضمن توصیه به انجام فعالیت های بدنی، تقویت ابعاد معنوی، حضور در مکان های آرامش بخش تاکید کرد: برگزاری دوره های آموزشی کنترل استرس و مهارت آموزی در ارتقاء سلامت عموم جامعه موثر است.
وی گفت: آموزشهای مبتنی بر شواهد علمی و برنامه های مداخله ای پیشگیرانه می تواند از نازسازگاری های هیجانی و عاطفی پیشگیری نماید.
دکتر اصغر نژاد آمادگی گروههای فعال در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان دانشگاه را جهت ارائه آموزشهای لازم برای گروههای هدف در راستای بهبود سطح سلامتی افراد جامعه اعلام کرد.
 
 


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 115 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر